ReTex nowy brand, nowe spojrzenie

2019-04-16 Jan HAFT
HAFT dekoracje z myślą o przyszłości.

Nasz nowy brand to linia ReTex

Recykling nie tylko pomaga chronić środowisko, ale też – tworzyć unikalne produkty. Te właśnie założenia sprawiły, że marka Haft postanowiła zaprojektować tkaninę oraz konfekcję żakardową w postaci firan i obrusów stworzoną z przędz poliestrowych pochodzących z… recyklingu!

 

Po raz pierwszy w historii odpady miejskie rosną szybciej niż tempo urbanizacji. Według Banku Światowego do roku 2025 liczba ludności miejskiej wzrośnie o 1,4 miliarda ludzi, z których każdy będzie wyrzucał średnio 1,42 kg odpadów dziennie – ponad dwukrotnie więcej niż obecnie średnia 0,64 kg dziennie. Szacuje się, że w tym okresie roczne światowe odpady komunalne będą ponad trzykrotnie większe, z 0,68 do 2,2 mld ton rocznie.

Aby poradzić sobie z ogromnymi górami śmieci generowanymi przez wielomilionową populację, miasta przyszłości będą musiały zapomnieć o różnicy między odpadami a zasobami. Nasze śmieci będą musiały stać się punktem wyjścia do czegoś nowego. Już teraz pomysły i inicjatywy dają wgląd w to, jak możemy budować środowiska miejskie w bardziej zrównoważony sposób w przyszłości, a projektanci odkrywają sposoby ponownego wykorzystania tego, co już mamy, aby stworzyć przytulne przestrzenie. Dlatego Haft stworzył ReTex.

ReTex – butelka zamknięta w dekoracji wnętrz  

Najważniejsze cechy:

  • Materiał został wykonany z przędz, które pozyskano w procesie wtórnego przetworzenia butelek plastikowych w 30% z przekształconych butelek PET.
  • Otrzymał on międzynarodowy certyfikat Repreve.
  • Uzyskaną przędzę cechuje wysoka jakość i wytrzymałość.
  • Kolorystyka jest inspirowana barwami natury.
 

Zdjęcie przedstawia aranżację uszytą z tkaniny 13008/PB/175 deseń T226 kolor naturalny 018/jeans.

             

Tkanina ReTex idealnie wpisuje się w styl skandynawski z elementami surowego drewna czy wikliny.

Jest to dekoracja dla Tych co cenią sobie wolność wyboru oraz szanują naszą planetę. Dla tych co mają świadomość dbania o środowisko naturalne, segregują odpady, angażują się w działania proekologiczne, chociażby oszczędzając energię elektryczną. Nasza firma również segreguje odpady. W każdym biurze, na każdej hali produkcyjnej są umieszczone specjalne kosze zarówno na odpady suche jaki i mokre jak również na folię i makulaturę. Odpady są odbierane przez certyfikowane firmy zajmujące się recyklingiem.

   

Firanka o symbolu 24543 w rozmiarze 160×300 będzie to idealna ozdoba okna w pokoju dzienny lub nowoczesnym salonie lub pokoju biurowym. Kolor naturalny jest jak najbardziej kolorem ekologicznym.

       

W procesie produkcyjnym nie używamy podbielaczy, dlatego mniej chemii dostaje się do środowiska. Design jest nowoczesny, nietuzinkowy, bo przecież jest to dekoracja dla wyjątkowych osób. Osób, które dbają o naszą planetę.

   

Walory produktu

 
  • Produkt ekologiczny
  • Segregujemy odpady
  • Pierwsza tkanina dekoracyjna i konfekcja żakardowa wykonana z wykorzystaniem przędzy z recyklingu
  • Naturalna kolorystyka
     

Do produkcji przędzy Repreve użytej w 1 mb artykułu 13008 wykorzystane zostało ok.8 butelek o pojemności 0,5 l. W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór deseni od gładkich po wzory geometryczne czy kwiatowe. Tkanina ReTex nadaje się do różnych celów: m.in. poszewki na poduszki, narzuty czy zasłony. Firma Haft również jest producentem dekoracji żakardowej z przędzy z recyklingu Repreve. Linia ReTex to  firanki konfekcjonowane gotowe do zawieszenia, panele oraz obrusy. Wszystko w nowoczesnej odsłonie wzorniczej i ekologicznym kolorze.

Haft tworzy dekoracje z myślą o przyszłości.

ReTex – butelka zamknięta w dekoracji wnętrz.

 
Fabryka Firanek i Koronek HAFT Firanki Obrusy Tkaniny