Haft
Porady i inspiracje
ODNAJDŹ WŁASNY STYL, ZAINSPIRUJ SIĘ

Wenecki karnawał w domu

Zaproszenie na wenecką maskaradę –wyjątkowe dekoracje karnawałowe na przyjęciu w domu

Aby nadać karnawałowemu przyjęciu w domu niepowtarzalnej atmosfery, zrezygnujmy z popularnych, wzorzystych konfetti i serpentyn na rzecz łatwych w przygotowaniu, stylowych ozdób rodem z romantycznej Wenecji. Nadadzą one wnętrzom wytwornego charakteru i wyróżnią nasze przyjęcie spośród wielu innych domowych spotkań w gronie najbliższych organizowanych przez cały rok.

Styl weneckich dekoracji karnawałowych wywodzi się z popularnych w tym mieście parad maskowych organizowanych co roku w okresie między Sylwestrem a Tłustym Czwartkiem. – Charakterystyczne dla nich są połączenia srebra i złota z wyrazistym niebieskim, czerwonym czy czarnym kolorem – opisuje Magdalena Tomaszewska, kierownik działu kreacji produktu marki Haft, mającej w swojej ofercie tkaniny dekoracyjne. – Przygotowując dekoracje domu na przyjęcie karnawałowe w stylu weneckim, powinniśmy więc odważnie zestawiać ze sobą barwy. Ciekawy efekt dają także odpowiednio dopasowane drobne ozdoby rodem z historycznych maskarad – dodaje.

Pod maską detali

Na przyjęciu w stylu karnawału weneckiego nie może zabraknąć masek. Nie muszą one być noszone tylko przez bawiących się – mogą stanowić ciekawą ozdobę stołu. – Maski sprawdzą się jako dodatek na przykład na pierścieniach do serwetek materiałowych lub świecznikach – mówi Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. – Powiesić je możemy na oparciach krzeseł lub ułożyć jako swobodną dekorację stołu między półmiskami z potrawami – dodaje. W weneckiej aranżacji nie może zabraknąć również różnokolorowych piór. Ich lekkość i subtelność nada wnętrzom wytworności. Będzie ciekawie komponowała się z połyskliwymi tkaninami na stole i wokół niego.

Pośród żakardów i weluru

Kluczowym elementem dekoracji karnawałowych w duchu weneckiej maskarady są odpowiednio dobrane tkaniny dekoracyjne. Oryginalne kostiumy karnawałowe wykonywane są z ciężkich welurów oraz błyszczących tkanin z żakardowymi zdobieniami. – We wnętrzu inspirowanym weneckim balem nie powinno więc zabraknąć połyskujących tkanin o bogatej linii wzorów ozdobnych – mówi Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. – Aby dekoracja wyglądała spójnie dobrze jest duże powierzchnie np. obrusu czy zasłon wykonać z jednego, bazowego koloru. Pozostałe, mniejsze różnokolorowe elementy będą ciekawym urozmaiceniem – uzupełnia.

 

Wistil
Otwieramy sezon grillowy Promocja komunijna POŚCIEL NOWA OFERTA 2016/2017 WYPRZEDAŻ - na okno WYPRZEDAŻ - na stół FIRANKI GOTOWE FIRANKI METRAŻOWE PANELE ŻAKARDOWE LAMBREKINY ZESTAWY OBRUSY TKANINA DEKORACYJNA ZASŁONY TKANINOWE AKCESORIA ŚCIERECZKI RĘCZNIKI
Polskie firany
Copyright © Haft
Projekt i realizacja: www.web-director.pl