Haft
Aktualności
INSPIRUJĄ NAS TWOJE WNĘTRZA

Mosty sztuki struktury (nie)codzienności?

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Kaliski Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nawiązał współpracę z Fabryką Koronek i Firanek HAFT S.A. Na początek nasza firma została mecenasem artystycznego projektu uczelni „Mosty sztuki – struktury (nie)codzienności”. 

Umowę o współpracy podpisaliśmy na początku czerwca tego roku. Jednak HAFT z kaliskim WP-A UAM współdziała od dłuższego już czasu – z inicjatywy profesor Moniki Kostrzewy. Podstawową płaszczyzną porozumienia jest szeroko pojęte wzornictwo. To domena zarówno naszej fabryki, jak i jeden z kilku artystycznych specjalizacji realizowanych na WP-A UAM.
 
- Połączyły nas struktury niecodzienności, albo codzienności, czyli temat wiodący „Mostów sztuki” – mówi prof. Monika Kostrzewa. - O współpracy rozmawialiśmy już wcześniej, ponieważ bezwzględnie sztuka, nauka, technologia wchodzą w obszar designu, wzornictwa i właśnie na tym opiera się nasza współpraca. Nie tylko sztuka, ale także przewidywanie zmian, które nastąpią w przyszłości – to rola dobrego designera. Kształcimy ludzi, którzy mają taki zmysł, bo od kilku lat działają u nas: pracownia sztuk projektowych, pracownia projektowania ubioru, pracownia tkaniny artystycznej, gdzie młodzi ludzie obcują z tkaniną, rozumieją ją, potrafią stworzyć rzeczy wyjątkowe. Dlatego postanowiliśmy zawrzeć współpracę, która będzie mogła się rozwijać.
 
- Spotkaliśmy się około półtora roku temu i doszliśmy do wniosku, że są płaszczyzny, na których możemy współpracować. Zanim powstanie gotowy produkt, trzeba go zainicjować, wykreować i tu już jest przestrzeń do współpracy. Wydział kształci studentów, którzy zajmują się designem, reklamą, fotografią. Dzisiaj, przy takim tempie zmian wzornictwa, współpraca z uczelnią jest nam biznesowo i medialnie potrzebna. Nasz produkt to dekoracja okien i stołów, więc widzimy tutaj ciekawą przestrzeń, ale i potrzebę biznesową, żeby tę współpracę kształtować – mówi prezes Haftu, Mieczysław Kędzierski.
 
Nasza firma na początek postanowiła zaakcentować swoją obecność poprzez wsparcie „Mostów sztuki”, ale to dopiero początek.
- Jestem przekonany, że ta współpraca nabierze znacznie szerszego kontekstu. Chcemy i będziemy poszukiwać takich działań, które przyniosą korzyść i uczelni, i nam. Bardzo dużo od dłuższego czasu mówi się o współpracy nauki i biznesu. Wszyscy mówią – a my to robimy – podsumowuje prezes Haftu.
 
Opr. [mir], fot. [mir]
 
Wistil
Dla Dziecka Sezon grillowy POŚCIEL NOWA OFERTA 2016/2017 WYPRZEDAŻ - na okno WYPRZEDAŻ - na stół FIRANKI GOTOWE FIRANKI METRAŻOWE PANELE ŻAKARDOWE LAMBREKINY ZESTAWY OBRUSY TKANINA DEKORACYJNA ZASŁONY TKANINOWE AKCESORIA ŚCIERECZKI RĘCZNIKI
Polskie firany
Copyright © Haft
Projekt i realizacja: www.web-director.pl